Nejlepší začínající sommeliérkou je Anna Rieckelová z Plzně

Nejlepší začínající sommeliérkou je Anna Rieckelová z Plzně

Tisková zpráva

 

České Budějovice, 3.října 2019 – Letošní vítězkou soutěže BOHEMIA SEKT Trophée v kategorii Talent se stala Anna Rieckelová z Hotelové školy Plzeň. Mladá generace nadějných sommeliérů dorůstá také v Brně. Stříbro obhájila Nikola Štěpánková ze Střední školy Brno, Charbulova a bronz obsadila její spolužačka Kateřina Albrechtová.

 

Soutěž BOHEMIA SEKT Trophée Talent se konala již po dvaadvacáté. „Vítězka Anna Rieckelová nás zaujala dobrým servisem i milým přístupem k zákazníkovi. Navíc od loňska se ještě zlepšila a mohli jsme tak sledovat její pokrok. Je evidentní, že nácvik sommeliérských dovedností je součástí výuky na odborných školách a díky tomu zde dorůstá nová generace kvalitních sommeliérů,“ chválí porotce David Král, hlavní sommelier společnosti BOHEMIA SEKT a trojnásobný mistr České republiky v sommelierství.

 

Cílem soutěže je podpora vzdělání na hotelových a odborných gastronomických školách a také hlubší rozvoj této profese v Česku. Projekt dlouhodobě spolupořádá Asociace sommelierů ČR a společnost BOHEMIA SEKT. Pro profesionály je pak určena soutěž BOHEMIA SEKT Trophée Professional, jejíž finále proběhne 22. října v Praze.

 

Kontakt pro média:

 

Alice Králová
manažerka PR | BOHEMIA SEKT
Alice.kralova@bohemiasekt.cz
+420 733 148 127

 

Michaela Vrbová
Media Relations Manager, PEPR Consulting
vrbova@peprconsulting.cz
+420 737 755 094