Česko znovu hledá nejlepšího sommeliera roku

Česko znovu hledá nejlepšího sommeliera roku

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Česko znovu hledá nejlepšího sommeliera roku

 

Starý Plzenec/Praha, 23. září – Nejlepší sommelieři se již po dvaadvacáté utkají o titul v soutěži BOHEMIA SEKT Trophée – Sommelier ČR. Finále této prestižní soutěže se uskuteční za účasti odborné poroty a publika 22. října na Nové scéně Národního divadla. Souboj mezi nejlepšími mladými sommeliery v kategorii Talent proběhne o tři týdny dříve.

 

Česká sommelierská špička již tradičně změří své síly ve dvou kolech, kde bude účastníky hodnotit odborná porota složená ze sommelierů, vinařů i gastronomů. „Na nejlepší účastníky čeká ve finále několik soutěžních disciplín, jako je znalostní kvíz, slepá degustace, servis sektu či vína, komunikace s hostem a snoubení vín s pokrmy. Čestným hostem mezi porotci, kteří rozhodnou o vítězi letošního ročníku, bude poprvé i prezident Mezinárodní asociace sommelierů Andrés Rosberg,“ říká viceprezident Asociace sommelierů ČR Ivo Dvořák.

 

Soutěžící bude poprvé posuzovat také David Král, vítěz uplynulých tří ročníků, jemuž pravidla již neumožňují další účast v soutěži: „Těším se, že si tentokrát užiji soutěž v roli porotce. Sommelierství je v Česku na vysoké úrovni, takže nás večer čekají skvělé výkony ze strany soutěžících a také výtečná zábava,“.

 

Vítěz soutěže získá putovní pohár ze sklárny Moser a symbol sommelierů tastevin od šperkařky Lady Vosejpkové, finanční odměnu a věcné dary od partnerů akce. Zároveň bude moci užívat titul Sommelier roku 2019.

 

Organizátorem soutěže je Asociace sommelierů ČR. Hlavním partnerem je společnost BOHEMIA SEKT. „Mít v českých restauracích kvalitní sommeliery je pro nás velmi důležité, protože i výtečný sekt a víno dokáže zkazit jejich nevhodný servis. Partnerem BOHEMIA SEKT Trophée jsme od samého začátku soutěže a máme radost, že za tu dobu si soutěž vybudovala dobrou pověst, ale především výrazně přispěla k rozvoji této profese v Česku,“ popisuje Ondřej Beránek, ředitel společnosti BOHEMIA SEKT. Dalšími partnery jsou Vinařský fond, společnost Pulltex, Národní divadlo a Asociace hotelů a restaurací ČR. Mediálním partnerem je časopis Wine & Degustation.

 

Zájemci se mohou hlásit do 6. října 2019

 

Zájemci o účast v soutěži se mohou již nyní registrovat na www.trophee.cz. Své znalosti a dovednosti v kategorii Professional mohou předvést ti, kteří se profesi věnují aktivně déle než 1 rok. Pro ty, kteří jsou teprve na začátku kariéry, je určena kategorie Talent. Mladé sommelierské naděje se utkají ve finále 1. října na Střední škole a Vyšší odborné škole cestovního ruchu v Českých Budějovicích.

 

Kontakt pro média:

 

Alice Králová
manažerka PR | BOHEMIA SEKT
Alice.kralova@bohemiasekt.cz
+420 733 148 127

 

Michaela Vrbová
Media Relations Manager, PEPR Consulting
vrbova@peprconsulting.cz
+420 737 755 094