Talent má vítězku

V Brně dorůstá nová generace sommelierů. Soutěž BOHEMIA SEKT Trophée v kategorii Talent ovládla Marie Iránková ze Střední školy Brno, Charbulova

 

Starý Plzenec, 9. října 2018 – Na jihu Moravy se utkali nejlepší mladí sommelieři o vítězství v prestižní soutěži BOHEMIA SEKT Trophée – Sommelier ČR v kategorii Talent. O titul soutěžilo celkem třináct studentů gastronomických škol. Vítězkou se stala Marie Iránková ze Střední školy Brno, Charbulova, druhé místo získala její spolužačka Nikola Štěpánková a třetí příčku obsadila Anna Rieckelová z Hotelové školy Plzeň.

 

„V Marii Iránkové se skrývá velký sommelierský talent. Celou naši porotu oslovila kvalitním servisem i milým, ale zároveň sebejistým vystupováním, které je rovněž u obsluhy dobré restaurace nezbytností. Teoretická znalost vína byla pak už jen třešničkou na pomyslném dortu,“ chválí vítězku porotce David Král, hlavní sommelier společnosti BOHEMIA SEKT a dvojnásobný mistr České republiky v sommelierství.

 

Soutěž BOHEMIA SEKT – Trophée Talent se konala již po jedenadvacáté. Mladé soutěžící posuzovala pětičlenná porota v čele s prezidentem Asociace sommelierů ČR Martinem Pastyříkem.

 

Cílem soutěže je podpora sommlierského vzdělání na hotelových a odborných gastronomických školách a také hlubší rozvoj této profese v Česku.

 

Projekt dlouhodobě spolupořádá Asociace sommelierů ČR a společnost BOHEMIA SEKT. V kategorii Talent mohou soutěžit ti sommelieři, kteří se na profesi sommeliera teprve připravují.

 

Pro profesionály s většími zkušenostmi je naopak určena soutěž BOHEMIA SEKT Trophée Professional. Určena je sommelierům, kteří tuto profesi aktivně praktikují alespoň jeden rok a jsou starší 18 let.

 

Sommelieři soutěžící v této kategorii předvedou svůj um a znalosti 23. října 2018, finále proběhne v tentýž den na prknech Nové scény Národního divadla.

 

Akce se koná za podpory Vinařského fondu ČR. Dalšími partnery jsou Makro, Pulltex, Korunní  a Asociace hotelů a restaurací ČR. Mediálním partnerem je časopis Wine and Degustation.