Finále 20. ročníku soutěže

Finále 20. ročníku soutěže

Finále 20. ročníku soutěže BOHEMIA SEKT Trophée – Sommelier ČR proběhne koncem října v Rudolfinu

Starý Plzenec 30. září 2017 –  Nejlepší čeští sommelieři se letos již podvacáté utkají o titul BOHEMIA SEKT Trophée – Sommelier ČR. Finále jubilejního ročníku se uskuteční ve čtvrtek 26. října v pražském Rudolfinu. O titul v kategorii Talent budou o tři týdny dříve bojovat také mladé sommelierské naděje.

 

Na účastníky soutěže BOHEMIA SEKT Trophée Sommelier ČR čekají dvě kola klání. „Finále dvacátého ročníku soutěže se blíží, na pódiu se objeví pouze ti nejlepší. Sommelieři budou muset zvládnout nejen znalostní kvíz, ale také slepou degustaci, servis vína či sektu včetně komunikace s hostem a také správné snoubení vín s pokrmy určité oblasti,“ vysvětluje Ivo Dvořák, viceprezident Asociace sommelierů ČR.

 

Vítěz získá kromě titulu sommelier roku,  putovní pohár vyrobený sklárnou Moser, finanční odměnu a dary od partnerů soutěže. Své loňské a předloňské prvenství bude obhajovat David Král z Bohemia Sektu.

 

Sommelieři se mohou již nyní do soutěže registrovat  na webových stránkách www.trophee.cz. Soutěžit budou ve dvou kategoriích: Professional je určena sommelierům, kteří aktivně vykonávají profesi po dobu více než jednoho roku, Talent pak prověří znalosti těch, kteří se na profesi sommeliera teprve připravují. Uzávěrka přihlášek je u kategorie Professional 18. října 2017 a u kategorie Talent 29. září 2017. Soutěž kategorie Talent proběhne 5. října v Hotelové škole v Plzni.

 

Soutěž BOHEMIA SEKT Trophée Sommelier ČR pořádá Asociace sommelierů ČR. Hlavním partnerem akce je společnost BOHEMIA SEKT. „Partnerem soutěže o nejlepšího sommeliera Česka jsme již dvacet let. Snažíme se tak podílet na rozvoji této profese a vzdělávání sommelierů. Protože ta nejkvalitnější vína potřebují ten nejlepší servis a péči,“ shrnuje poslání soutěže Ondřej Beránek, ředitel společnosti BOHEMIA SEKT.

 

Akce se koná za podpory Vinařského fondu ČR. Dalšími partnery jsou Makro, Pulltex a Asociace hotelů a restaurací ČR. Mediálním partnerem je časopis Wine and Degustation.

Více informací na www.trophee.cz.

Partneři akce:

Mediální partner:

Kontakt:

 
Alice Králová
Manažer PR, BOHEMIA SEKT
alice.kralova@bohemiasekt.cz
+420 733 148 127

 

Jitka Cilečková
Senior PR Executive, ADison
Jitka.cileckova@adison.cz
+420 773 005 024